Görsel

Saban Rutubet Giderici

image

Alerjik bireylerin mümkün olduğunca rutubetten uzak ortamlarda yaşaması gerekiyor. Rutubet hem ev akarlarının hem de küf mantarlarının üremesini kolaylaştırıyor, her ikisi de solunum sistemi üzerinde olumsuz etkiler yaratarak ciddi rahatsızlıklara neden olabiliyor.

Bauhaus, Koçtaş gibi yapı marketlerde bulabileceğiniz Saban marka rutubet giderici kutular, elektrikli olanlara oranla daha hesaplı ve aynı anda evinizin farklı odalarında kullanma imkanı sağlıyor. Kutu içindeki yedek kapsül yaklaşık 3 ayda bir degiştiriliyor. Küçük kutu üzerinde max 25 metrekare için diye belirtilmiş. Büyük olan daha nemli ve daha geniş alanlarda kullanılabilir. Yalnız yine de çocuk odalarında kullanmayın. Özellikle kış aylarında nemsiz ortam da alerjik çocuklar için sağlıklı degil, burun tıkanıklığı yapabiliyor. Ama banyo, mutfak gibi nemin yoğun olduğu yerler için bu kutular oldukça etkili gibi görünüyor.

Kullanmaya başladığınız an kapsülün nasıl nemi emip ıslandığını görebiliyorsunuz. Havadaki nem, kapsül tarafından emilip kutu altındaki hazneye süzülüyor. Hazne doldukça biriken su boşaltılıyor. Kapsül tamamen eriyince de yenisi ile değiştiriliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s