Görsel

Sütsüz Tahıllı Kaşık Mamaları

Mother feeding baby

İnek sütü ve yumurta alerjisi olan bebekler için ek gıdaya geçişte kullanılabilecek sınırlı çeşit tahıllı kaşık maması bulunmaktadır. Tüm bu mamaların ne zaman ve nasıl deneneceğine, çocuğun alerji durumuna göre uzman bir hekim tarafından  karar verilmelidir.

İlk denemelerde tek tahıl içeren mamaları denemek daha sağlıklı olabilir. Gluten içeren karışık cins tahıllı mamalar daha sonraki aşamada kademeli olarak denenebilir. Tahıllı mamaların hepsi önceden fırınlandığı için pişirilmesine gerek yoktur. Anne sütü, su veya aminoasit formüla ile hazırlanabilir. Lütfen kutu üzerinde yer alan ölçü ve hazırlama talimatlarına uyunuz.

Sütsüz tahıllı kaşık mamalarını büyük marketlerin bebek beslenmesi reyonlarında veya internet üzerindeki güvenilir anne-bebek alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

Hipp Organik Pirinçli

lHIP-86766_1

Gluten, süt, ilave şeker içermez. B1 Vitamini içerir. Renklendirici ve koruyucu içermez.

Hipp Organik Yulaflı

lHIP-86767_1

Süt ve ilave şeker içermez. B1 Vitamini içerir. Renklendirici ve koruyucu içermez. Gluten içerir.

Hipp Organik 7 Tahıllı

lHIP-TR2890_1

İçeriğinde tam tahıllı buğday, arpa, yulaf gevreği, kabuklu buğday, çavdar unu, mısır unu ve pirinç irmiği bulunmaktadır. Süt ve ilave şeker içermez. B1 Vitamini içerir. Renklendirici ve koruyucu içermez. Gluten içerir.

Milupa 7 Tahıllı

5-tip-1-45-2f1e-7tahilli-gece

İçeriğinde buğday, arpa, darı, pirinç, yulaf, mısır ve çavdar bulunmaktadır. Gluten içerir. Kutu üzerinde uykudan önce verilmesi tavsiyesi vardır ancak alerjik çocuklar için tüm besin denemeleri gündüz yapılmalı, mamanın içeriğindeki tahılların dokunmadığından emin olunca gece beslenmesine eklenmelidir.

Milupa 8 Tahıllı, Bal içerdiği için alerjik çocuklar için çok risklidir. Süt içermiyor olmasına karşın hekiminizden onay almadan denemeyeniz.

Bebelac Çavdarlı Mısırlı

Oyuncak_3732775 (1)

İçeriğinde buğday unu, pirinç unu, arpa, çavdar, mısır unu, sukroz, dekstroz, kalsiyum karbonat, vanilin, vitamin karışımı(C vitamini, niasin, E vitamini, pantotenik asit, A vitamini, B1 vitamini, B6 vitamini, folik asit, D3 vitamini, K1 vitamini, biotin, B12 vitamini), ferik difosfat, potasyum iyodür bulunmaktadır. Gluten içerir. Vanilya ve şeker içermesi nedeni ile aminoasit mamalara has kötü tat ve kokuyu baskıladığı için tercih edilir. Ancak içeriği göz önünde bulundurularak tüketilmelidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s